WwW.CHaTKaLBiM.CoM FORUM SİTESİNE HOŞGELDİNİZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WwW.CHaTKaLBiM.CoM FORUM SİTESİNE HOŞGELDİNİZ

ÜYE OLURKEN KULLANACAĞINIZ ŞİFRE HARF VE SAYI İÇERMESİ MECBURİDİR

En son konular

» ChatKalbim.Com (KalbimFM) DJ'leri
Kadınca Diyet EmptyC.tesi Kas. 13, 2010 2:56 pm tarafından efsane

» AtakaN_05 Daha neolsun
Kadınca Diyet EmptyC.tesi Kas. 06, 2010 5:18 am tarafından DisCoNNeCt

» Server de ki Gorevkilerin hakkın da
Kadınca Diyet EmptyC.tesi Ekim 30, 2010 4:18 am tarafından DisCoNNeCt

» Nohutlu Gurcu Çorbası
Kadınca Diyet EmptyCuma Ekim 29, 2010 10:04 am tarafından Cin

» din büyüklerimizden güzel sözler
Kadınca Diyet EmptySalı Ekim 26, 2010 4:19 am tarafından DisCoNNeCt

» salatı tefriciye'nin hukmu nedir?
Kadınca Diyet EmptySalı Ekim 26, 2010 4:14 am tarafından DisCoNNeCt

» ibâdet nedir
Kadınca Diyet EmptySalı Ekim 26, 2010 4:14 am tarafından DisCoNNeCt

» PEYGAMBERİ ANLAMAK SÜNNETULLAH'IN ÇEMBERİNDEN GEÇER.
Kadınca Diyet EmptySalı Ekim 26, 2010 4:12 am tarafından DisCoNNeCt

» Tevbe - islami şiir - Dini video klip
Kadınca Diyet EmptySalı Ekim 26, 2010 12:54 am tarafından DisCoNNeCt

Tarıyıcı

Dost Siteler

WwW.CHaTKaLBiM.CoM WwW.RaDYoeFSaNe.uS

Kadınca Diyet

DisCoNNeCt
    DisCoNNeCt

Kadınca Diyet Empty Kadınca Diyet

Mesaj tarafından DisCoNNeCt C.tesi Ekim 16, 2010 3:50 pm

Duygusal Açlık Krizim Tuttu !

Duygusal açlığım hat safsaha şu sıralar. Dostlar siz de bana akıl verin. Her anlamda duygusal açlık çekiyorum. Ve tabi ki bu da yeme isteği olarak kendini dışarı vuruyor. Kendimi çok ama çok yalnız hissediyorum. Siz de olmasanız, sizin de okuduğunuzu bilmesem kendimi büstbütün depresyona hapsedeceğim. O derece bunalımdayım.

Ben Nerde Hata Yaptım?

Zayıflamak istedim. Kilo vermek adına pek çok yola başvurdum. Kah sonuna kadar yürüdüm, kah başta pes ettim. Ama sonu hep hüsran oldum. 100 kiloyla diyete girdim 122 kilo olarak yaşıyorum şu an. Ve size de söylüyorum: Lütfen d
    yetisyene danışmadan kendi kafanıza göre diyete başlamayın. Her bünye farklıdır. Bunu unutmayın !

Hatasız Diyetler Kolay Zayıflatır

Diyetime olan sadakatim tamam neden hala kilo veremiyorum düşüncelerinde misiniz? Neden hala istediğim gibi değilim ve neden kilo vermek yerine diyet istemi uygulamama rağmen kilo veremiyorum. Yağlarım erimiyor e ben bu durumdan rahatsız oluyorum. Yaptığım sporlar da etkisizler. Ben başaramayacağım. Bu sözler tanıdık mı geldi.

Bolca Su İçin Zayıflayın

Kadınca Diyet Kadinn_12Su içmek zayıflatır hanımlar. İstediğiniz kadar için ama en az 1,5 litre su için.
    Bol bol su içelim hanımlar. Lütfen gün içinde en az 1,5 litre su içelim. Yanımızda 1,5 litrelik pet su şişesi taşıyalım. Bu suyu her fırsatta içelim. Su içmek için susamayı beklemek çok mantıksız. Susamaksızın sık sık içelim suyumuzu. Bu bizi hem zinde, hem güzel hem de sağlıklı yapacak hanımlar.
    Su vücudun en temel ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesi. Bir insan günde ortalama olarak en az 2 litre kadar su
    tüketmelidir. Peki daha fazla bolca su içenler? Zayıflarlar mı ?
    Hayır, zayıflama olmaz. Su insanı zayıflatmaz. Vücudunuzu temizler, cildinizi yeniler, hücrelerinizi yeniler, kan dolaşımınızı kanınızı temizler. Bu içmek sizi bazen tok tutabilir sadece. Ama kilo verdirmeye yönelik bir özelliği yoktur.
    Sitenin Diyet Yazarı Sevdalinka..

Yoğurt Yemek Zayıflatır Mı ?

Kadınca Diyet 53ql2h-150x150Yoğurt yemek, süt içmek, bolca ayran içmek ve kalsiyum bakımından zengin beslenmek zayıflamaya yardımcı oluyor hanımlar. Bu ayrıca zayıflamadan daha ziyade sağlıklı bir hayat için de çok gerekli.
    Sağlıklı bir hayat için bol bol süt ve süt ürünleri tüketmemiz gerekiyor.
    Yoğurt en güzel kalsiyum değerlerini içersinde barındıran çoğu yaş gruplarının severek yediği özellikle çocuklarımıza yetişme dönemlerinde uzmanlar tarafından yedirilmesi tavsiye edilmiş olan bir besin değeridir.
    Diş sağlığınızı güçlendirir. Aynı zamanda diş etlerinizinde sağlığına faydası vardır. Kemik erimesi gibi hastalıkları
    önler. Mutlaka her yaş grubu sık sık tüketmelidir.
    Ve özellikle kimler tüketmelidir?
    Kilolular: Evet kilolu hanımlar beyler. Neden mi?
    Çünkü yoğurt bünyenizdeki yağları çözer ve eritir.
    Günde mutalaka 1 kase yağsız yoğurt yemelisiniz.
    1 kase yoğurt size büyük şeyler kazandırıcak ve istemediğiniz kilolardan da kurtulmanızı sağlayacak. Eğer günde 1 kase yoğrt tüketmeyen birisiyseniz ve aynı zamanda kilolarınızdan yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız. Günde 1 kase yoğurt yemeye şimdi hemen başlayın!

Tuzlu Yemek Şişmanlatır Mı ?

Kadınca Diyet 4-150x150Merhaba hanımlar, bu sefer de tuzu ele alalım ve düşünelim. Uzun yıllardır tartışılan bir soru bu. Tuzlu nyemek, aşırı tuz tüketimi ve yemeklerde çok tuz kullanmak kilo aldırı mı, şişmanlatır mı ?
    Bu soruyu zaman zaman biz de soruyoruz kendimize. Acaba ben çok tuz tüketiyor muyum ?
    Hayırrr, belki de bir yanlış bildiğiniz daha çıktı değil mi? Tuz kilo aldırmaz.
    Tuzun vücudunuzdaki yağlarla alakası yoktur. Sadece tuz miğdenizde bir şişkinlik hissi yaratabilir, o da zamanla geçebilecek düzeyde birşeydir, kilo almak adına birşey değildir.
    E peki rejim yapanlar şimdi e neden biz tuzsuz yiyoruz diyebilirsiniz. Bunun nedenide şudur: tuz iştah açıcı özelliğe sahiptir. Bundan dolayı tuzsuz yemeniz uzmanlarca size söylenir.
    Uygulamanızda ne kadar fayda olduğunun daha da iyi bilincine varmışızdır artık.
    Diyet Yazarı Sevdalinka..

Depresyon ve Stres Kilo Yapar

Kadınca Diyet Diyet3-150x150Stres ve depresyon kilo aldırıyor bize. Şişmanlıyoruz yemiyorum diyoruz farkında değiliz ama yiyoruz aslında. Biz neden kilo alıyoruz bunu hayatımızı göz önüne alıp değerlendirmeliyiz.
    Ev hanımları kilo alıyor. Ev hanımları en zor işi yapıyor hayatta ve bunun ödülü aslında kilolar oluyor. Kilolar ödül mü yoksa ceza mı bize ?
    Evet kötü duygular insanın hormonlarını da etkiler ve mutsuzluk insanı bazen şişmanlatabilme potansiyelini
    konuşturur. Evdesinizdir mutsuzsunuz hep bir yemek yeme ihtiyacı hissedebilirsiniz.
    Hiç sevmediğiniz aslında hiç yemediğiniz kadar belkide yemek yiyebilirsiniz. Bunlar hormonlarınızı tetikler ve kilo almanızı yağlanmanıza yol açar.
    Depresyon, ileri derece ise daha çok sıkı bir düzende ise yani kısa süreli önemsiz değilde sevgiliden ayrılam ölüm ve benzeri durumlar ağır şeylerse gerçekten dikkat edilmeli yediklerimize içtiklerimize özenle seçmeye çalışmalıyız.
    Hormon dengemizi kilo dengemizi korumaya bu dengeyi herzaman eş tutmaya çalışmalıyız.

Şişmanlar Nasıl Zayıf Görünür ?

Kadınca Diyet 6335copy-150x150Şişmanız ama zayıf görünmek istiyoruz. Bu çok arsızca bir arzu ama istiyoruz ne yapalım. Kilo veremiyoruz hanımlar. Bunu istemek çok mu ? Hayır değil..
    Haydi bakalım zayıf görünmek için ne tür giyim hileleri yapmalıyız ve nasıl giyinmeliyiz. Buna bir göz atalım.
    İnce ve zayıf görünmek için nasıl giyinmeliyiz ?
    Kıyafetlerinizi nasıl tarzda giyeceğinizi bilirseniz eğer ince görünmektede çok zorlanmazsınız.
    Nasıl mı? şöyle: Gögüsleriniz çok büyüktür ve siz kıyafetlerinizde bunun yansımasını istemezsiniz. Öyleyse silikonsuz sıkı iç çamaşırları kullanın bu tarz südyenler gögüslerinizi toparlar ve daha küçük görünmesini sağlar.
    Kalçalarınız basenleriniz büyükse: likralı toparlayıcı çoraplar kullanın ve pantolonlar daha şık ve daha ince
    görünmenizi sağlasın.
    Kalın olan bölgelerinizde koyu tonları tercih edin, zayıf bölgelerde de açık tonları tercih etmeye bakın.
    Ama bunlar geçici çözüm hanımlar bizim zayıflamamız lazım. Ne yaparsak yapalım o kilolar bizde..

Fastfood Yemeyelim Şişmanlıyoruz

Kadınca Diyet Gobek12-150x150Ben fast Food yemeye bayılıyorum. Şöyle gezmeye çıkmak, bir avm içinde ya da fast food restoranlarında yemek,içmek ve oturmak çok keyifli oluyor değil mi hanımlar.
    Eminim ki sizler de fastfood yani ayakta hızlı yemeyi seviyorsunuz. Patates kızartmaları, hamburger ve pizza yemek çok keiyfli oluyor. Şişmanlamak uğruna bunu yapıyoruz üstelik..
    Bakın ne büyük hata yapıyoruz.
    Uzmanlar kesinlikle uzak durmanızı söylüyor. Kalp hastalıklarına yol açabiliyor ve aşırı kilo almalara kadar ilerleyebiliyor durum. Özellikle gelime çağındaki çocuk annelerine uzmanlar uzak tutmalarını ve fast food yemek yemenin çocuklarına bir alışkanlık gibi sağlanmamasını önmelerini söylüyor.
    Kalp hastalıklarının belli başlı nedenleri: Fast food yiyeceklerin içindeki iç yağlar, hareketsiz bir yaşam biçimi, sigara kullanımıdır. Sağlığınızı düzende ayakta tutmak istiyorsanız eğer; öncelikle kendinizi sonrada kendinizi örnek vereceğiniz çocuklarınıza doğru yolunuzu çizin. Kalp hastalıkları şakaya gelecek şeyler değildir.

Alkol Kilo Aldırıyormuş

Kadınca Diyet 1426-dugun-oncesi-spor-ve-diyet-150x150Merhaba hanımlar, bir diyet yazımızda daha sizlerleyim. Bu yazım kısa ve öz olacak. Kısaca anlatmak istediğim alkolün kilo yaptığı ve şişmanlattığı. Alkol almak, içki içmek şişmanlatıyormuş hanımlar.
    Alkol içeriğinde çok fazla kalori barındırır. Ve bundan dolayı çok içenlerinde az içenlerinde içtikleri düzeyde
    kalori ve kalori ile beraber de kilo olarak kendinelerine dönüş olur.
    Alkol kilo aldırır. 1 bardak rakıda 335 kalori, 1 bardak şarapta da 85 kalori vardır. Düşünsenize ne kadar büyük değerler bunlar. Ve bir de bu alkollerle tüketilen cipsler yağlı kuruyemişler ve benzeri şeylerde sizin yağ olarak da kilo almanızı sağlar. Dikkat edin.
    Ne demiş atalarımız her şeyin azı karardır çoğu zarardır.
    Çoktan kaçılnalım, tadında bırakalım.

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 9:43 pm